Wild Plants- Muzykoterapia

 12 października zapraszamy na specjalny pokaz najnowszego filmu twórcy ”Step Across The Border”, obraz zatytułowany "Wild Plants", o którym będziemy mogli porozmawiać również z Simone Fürbringer odpowiedzialną za montaż.

"Wild Plants" to podróż śladami utopistów, poszukiwania poezji w miejskim ogrodnictwie, pytania o relację człowieka i natury w czasach powszechnej urbanizacji. Poruszający portret grupy idealistów, opierających się globalizacji, obojętności, powierzchowności, żyjących na marginesie społeczeństwa. Film opowiada historię miejskich ogrodników w post-industrialnym Detriot, amerykańskiego Indianina używającego roślin do ceremoniałów, przedstawia sylwetkę ogrodniczego partyzanta w Zurychu oraz innowacyjną kooperatywę rolniczą z Genewy.

Muzykoterapia i Stowarzyszenie Fragile już trzeci rok z rzędu zapraszają na organizowany wspólnie cykl wydarzeń traktujący o muzyce, sztuce dźwiękowej, czy - jak w tym roku - roli dźwięku w kinematografii. Po serii koncertów i eksperymentów z ciszą sprzed dwóch lat, wykładach i prezentacjach dotyczących pejzażu dźwiękowego z roku ubiegłego, tym razem dźwięk będzie jedynie punktem wyjścia dla opowiadanych historii, opowiadanych tym razem poprzez obraz. Przed nami pięć wieczorów filmowych, a każdy z nich w inny sposób rozwija koncepcję całego cyklu. Niezmniennie, jak co roku, po spotkaniach odbywać się będą dyskusje, co cieszy tym bardziej, że większość z nich odbędzie się z udziałem samych twórców.

Film w angielskiej wersji językowej
bilety w cenie 10 zł