DZIEWCZYNA WE MGLE

W odizolowanym od świata górskim miasteczku w Alpach zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że ktoś z nich może być porywaczem, a nawet zabójcą.

Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel nie ma wątpliwości, że tropi mordercę i że jest to ktoś z miejscowych. Nie interesują go badania kryminalistyczne, odciski palców i ślady DNA. Vogel wykorzystuje media. Uważa, że ludzie nie potrzebują sprawiedliwości tylko spektaklu. A on zapewni im widowiskowe polowanie na potwora. Kiedy poszukiwania nastolatki nie przynoszą rezultatów, Vogel ignoruje brak twardych dowodów i brnie w oskarżenia. Reżyserski debiut pisarza Donato Carrisi, będący ekranizacją jego bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem. W obsadzie znalazły się gwiazdy europejskiego kina: Toni Servillo (Wielkie piękno), Jean Reno (Leon zawodowiec), Alesso Boni (Turysta), czy Greta Scacchi (Powrót do Brideshead). Na całym świecie sprzedano ponad trzy miliony egzemplarzy powieści Carrisiego. W listopadzie 2017 roku Sunday Times ogłosił Dziewczynę we mgle książką miesiąca.

reżyseria: Donato Carrisi
aktorzy: Toni Servillo, Alessio Boni, Lorenzo Richelmy, Michela Cescon, Daniela Piazza, Ekaterina Buscemi, Thierry Toscan, Antonio Gerardi, Greta Scacchi, Jean Reno
 Włochy/Niemcy/Francja 2017, 128'
premiera: 2018-04-20