NAJBRZYDSZY SAMOCHÓD ŚWIATA

Film drogi, komedia, dramat i intymny portret relacji syna z matką. Potrafi zarówno rozśmieszyć jak i wzruszyć do łez, zaś jego bohaterowie uczą, jak cieszyć się nawet z drobnych rzeczy i nie tęsknić do tego, czego nie mamy, ale doceniać ludzi, relacje, przedmioty, jakie są w naszym posiadaniu.

Najmłodszym bohaterem dokumentu jest ponad pięćdziesięcioletni samochód marki Wartburg. Auto wciąż jest w drodze, a za jego sterami siedzi Bogdan wraz z matką. Film drogi, który toczy się pomiędzy Majdankiem a Niemcami, jest w gruncie rzeczy podróżą w przeszłość – odtwarzaniem wspomnień czasów wojny. To także portret wyjątkowej relacji matki i syna. Bogdan poświęca niemal cały czas dla Kazimiery – za wyjątkiem chwil, kiedy przypadkowym osobom z dumą prezentuje osobliwą brzydotę samochodu.
Reżyseria Grzegorz Szczepaniak
Polska 2017

film będzie pokazywany wraz z krótkometrażowym filmem ŚLIMAKI  również komedią dokumentalną. Film przenosi nas w świat polskich hodowców ślimaków. Przemysł ślimaczany kwitnie, a polscy hodowcy eksportują ślimaki nie tylko do Francji czy Włoch, ale podbijają Chiny i Japonię. Na fali popularności ślimaczanego „złotego” interesu dwóch przyjaciół, Andrzej i Konrad, postanawia założyć własną hodowlę i zarobić miliony.