22.09/ W rytmie Kuby - pokaz specjalny

Wspólnie z La Compañía Cubana - Towarzystwo Przyjaciół Kuby zapraszamy na specjalny pokaz filmu "W rytmie Kuby". Po projekcji dyskusję z publicznością poprowadzą: Agnieszka Niemczewska, Karol Świerkot i Adam Kwaśny, którzy postarają się nam przybliżyć tajemnice Kuby. Pokaz odbędzie się 22.09 o godz. 12:00. Bilety w specjalnej cenie 15 zł już w sprzedaży. 

"W rytmie Kuby” opowiada historię słynnego nowoorleańskiego zespołu „Preservation Hall Jazz Band”, który odtwarza swoje muzyczne korzenie i odkrywa połączenie, które przebiega znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić. Dołącz do zespołu, który przemierza Kubę w poszukiwaniu rodzimej muzyki. Muzyki, która przyczyniła się do powstania jazzu w Nowym Orleanie. Zobacz, jak spotkania z najbardziej kultowymi muzykami Kuby prowadzą do spontanicznej i uduchowionej współpracy. „W rytmie Kuby” to triumf ludzkiego ducha. Używając muzycznego języka wzywa nas do tego, abyśmy zrozumieli, że wszyscy jesteśmy tacy sami. To muzyczny most w świecie, w którym budowane są mury.

W RYTMIE KUBY
reżyseria: T.G. Herrington Danny Clinch
Kuba, USA 2019

Karol Świerkot - absolwent międzynarodowych stosunków politycznych i dziennikarstwa. Zawodowo związany z Dziennikiem Zachodnim. Od ponad 10 lat interesuje się stosunkami międzynarodowymi w Ameryce Łacińskiej ze szczególnym uwzględnieniem relacji USA - Kuba. Podróż na Kubę zawsze była jego marzeniem, które udało się zrealizować już czterokrotnie. Podróżuje jednak nie po to, by odpoczywać, ale podglądać życie i zmiany na wyspie. Autor i współtwórca bloga Color Cubano. Kuba zwyczajnie inaczej.

Agnieszka Niemczewska - z wykształcenia jestem kierownikiem produkcji. Kilkanaście lat pracowałam w telewizji, jednak w roku 2017 postanowiłam zmienić swoje życie zawodowe i odeszłam z pracy w mediach. Od 10 lat jestem związana z odległą Wyspą na Karaibach. Gdy teraz ktoś mnie pyta, co robię – odpowiadam, że kiedyś produkowałam programy telewizyjne, a teraz produkuję najlepsze wakacje dla moich turystów. Zabieram Was do moich ulubionych miejsc w Hawanie i nie tylko. Staram się otwierać Wam oczy na wiele spraw, pokazuję rzeczy piękne, ale nie unikam trudnych tematów. Kuba to tygiel: kulturowy, religijny, rasowy – i bez dobrego przewodnika trudno go zrozumieć

Adam Kwaśny - uważam, że w podróży najważniejsza jest dobra opowieść. Dlatego piszę książki, sztuki teatralne i scenariusze telewizyjne. Od piętnastu lat wędruję po wyspie, gdzie znalazłem drugą ojczyznę i dobrych przyjaciół. Na Kubie jestem u siebie i naprawdę wiem jak poczuć słoneczny rytm hawańskiej ulicy i fiesty.