28.07, 4.08, 13.08 - Jezioro dzikich gęsi - pokaz specjalny

Zapraszamy na pokazy specjalne nowego filmu Diao Yinana, jednego z najważniejszych chińskich twórców, laureata berlińskiego Złotego Niedźwiedzia. "Jezioro dzikich gęsi" to stylowy kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów.

✅28 lipca | 20:00
✅4 sierpnia | 20:00
✅13 sierpnia | 20:00

Bilety: 15 zł 🔗 https://www.mojeekino.pl/vods/vod.12
Film będzie dostępny przez 24 h od momentu zakupu biletu

💻Pokazy odbędą się online na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.PL

Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka.
Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

W wielopoziomowym, pełnym retrospekcji kryminale Diao Yinana nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza. „Jezioro Dzikich Gęsi”, podobnie jak poprzedni film chińskiego reżysera „Czarny węgiel, kruchy lód”, to stylowe kino neo-noir, w warstwie wizualnej mocno zainspirowane niemieckim ekspresjonizmem.

NAGRODY I FESTIWALE:
2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes – Konkurs Główny
2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Operatorów Manaki Brothers – Srebrna Kamera 300 dla Donga Jinsonga
2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian
2019 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Jerozolimie
2019 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Filadelfii
2019 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Bergen