Wydarzenia

8 listopada 2020 dzięki inicjatywie CICAE (Confédération internationale des cinémas d'art et d'essai) i Sieci Europa Cinemas po raz piąty odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Święto to dotyczy zarówno kina jako formy przekazu artystycznego, jak i kin jako obiektów, bez których ten przekaz byłby niemożliwy.

Po długiej nieobecności wracamy z Babskim czwartkiem! Niestety w obecnej sytuacji bez wina, ale gwarantujemy świetny film, wspaniałe nagrody oraz dużo czasu na inspirujące rozmowy. Widzimy się jak zawsze w czwartek - 5.11 o 19:00 i obejrzymy wspólnie "Listy do M. 4". Zapraszamy!

Po bardzo ciepło przyjętych wakacyjnych pokazach powracamy do seansów z taśmy 35mm. Wraz z Gutek Film uruchamiamy ponownie kinowy wehikuł magiczny i zapraszamy na specjalne pokazy filmów z taśmy. Na nasz ekran wrócą filmowe perełki - "Ostatnia miłość na Ziemi", "Przerwane objęcia", "Wichrowe wzgórza", "Mistrz", "Rozstanie". Zapraszamy serdecznie!

Zapraszamy na nowy cykl ze sztuką na wielkim ekranie. Tym razem przyjrzymy się twórczości największych kompozytorów. Przed nami Mozart, Haydn i Beethoven.

Wracamy i rozpoczynamy kolejny sezon spotkań "Pora dla seniora". To cotygodniowy cykl spotkań w Kinie Mikro (Juliusza Lea 5) przygotowany z myślą o seniorach. Co sobotę zapraszamy na spotkania ze świetnym kinem w towarzystwie dobrej rozmowy. Każdy pokaz poprzedzony będzie prelekcją wygłoszoną przez specjalistę. Po seansie zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji. 

Od 6.06 wracamy do działalności i zapraszamy na seanse. W związku z przeciwdziałaniem epidemii wirusa SARS-COV-2 przedstawiamy zasady, które będą obowiązywały w kinie Mikro do odwołania. Będziemy wdzięczni za zapoznanie się z nimi i ich przestrzeganie na terenie naszego obiektu.