3.08/ Eastern - pokaz specjalny i rozmowa z reżyserem

Już 3.08 w naszej wirtualnej sali odbędzie się pokaz specjalny filmu "Eastern". Po spotkaniu zapraszamy na wirtualne spotkanie z reżyserem filmu. 

3 sierpnia ( poniedziałek)
20:00 pokaz filmu - pokaz z angielskimi napisami | Eng subtitles
21:30 rozmowa z reżyserem - prowadzi Artur Zaborski

Film będzie dostępny do 23:30. Rekomendujemy rozpoczęcie seansu najpóźniej około godz. 21:00.

🔗https://www.mojeekino.pl/vods/vod.182

🎫Bilety na seans: 15 zł ( w sprzedaży 3 sierpnia od 18:00)
Rozmowa: dostęp bezpłatny


Szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

Partner pokazu : Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
Koncepcja programowa Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy łączy progresywne myślenie o kulturze filmowej i szacunek dla Patrona instytucji - autora przełomowych dla polskiej kinematografii arcydzieł, nauczyciela i mentora wielu pokoleń filmowców. W swoich działaniach CKF nakłania do spotkań z twórcami filmów, którzy przez rozmowę o swojej pracy zaszczepiają w widzach pasję. Właśnie ona, jako immanentna część światłego i pełnego życia, jest w przedsięwzięciach Centrum priorytetem i schedą po Andrzeju Wajdzie.
Celem Centrum jest kształtowanie świadomej publiczności poprzez prezentację filmów oraz promowanie filmowych projektów artystycznych. CKF służy rozwojowi kultury filmowej, jej upowszechnianiu, ożywianiu i inicjowaniu. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy organizuje projekcje i dyskusyjne kluby filmowe, uroczyste premiery i pokazy specjalne, koncerty muzyki filmowej, wystawy, warsztaty dla dzieci i młodzieży, panele i konferencje, tworzy programy edukacyjne, prowadzi badania i wydaje książki.