21-23.11/ Przegląd filmów krótkometrażowych O!Znaki Pracy

Przegląd filmów o pracy? Trudno wyobrazić sobie mniej pociągający projekt. Doprawdy? Zatrzymajcie się, żeby obejrzeć filmy o pracy, o ludziach, wyzwaniach i satysfakcji. 29 filmów wybranych z kolekcji konkursu O!ZNAKI PRACY. 29 punktów widzenia.

29 filmów wybranych z kolekcji konkursu O!ZNAKI PRACY. 29 punktów widzenia. Niepowtarzalnych, osobistych. Zachęcających do spojrzenia na pracę z perspektywy zmian, które dokonują się we współczesnym świecie, a szczególnie jej szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

21-23 listopada to czas dla przeglądu krótkich metraży pod tytułem O! ZNAKI PRACY. Dostęp bezpłatny. Start g.19:00 każdego dnia.

O!ZNAKI PRACY są konkursem adresowanym do osób poszukujących, kreatywnych i nie poddających się powierzchownym trendom. Praca i jej bezpieczeństwo we współczesnym, tak szybko zmieniającym się świecie wymagają namysłu. Nawet jeśli wydaje się, że nie ma na ten namysł czasu. To konkurs oszczędny i powściągliwy. Nie epatuje wysokością nagród. Nie zabiega o rozgłos i reklamę. Laureaci nie są zapraszani na czerwony dywan. Autorów filmów, którzy decydują się na udział, chcą po prostu opowiedzieć wybraną przez siebie historię, podzielić się własnym punktem widzenia, doświadczeniem i wrażliwością. Dobrze czują się w takim powściągliwym otoczeniu i towarzystwie. Uczestnicy konkursu to grupa pod wieloma względami wyjątkowa. Tak wyjątkowa, jak i filmy. Reprezentują różne zawody, środowiska, doświadczenia i spojrzenia na świat. Łączy ich nie tylko wrażliwość artystyczna i społeczna, ale umiejętność dostrzegania we współczesnej pracy jej humanizmu.

W pierwszej edycji konkursu O!ZNAKI PRACY (2017 r.) zgłaszane na konkurs filmy wpisywały się w szczegółową listę tematów. Wśród nich: warsztat pracy; czas wolny - czas pracy; praca w sieci; roboty, automaty, sztuczna inteligencja; życie codzienne i praca cyfrowych tubylców; łańcuch produkcji; itp. W edycji drugiej (2018 r.) tematem konkursu były już po prostu O!ZNAKI PRACY 2018. Praca i człowiek. Praca z punktu widzenia. W trzeciej (2019 r.) pozostawiono po prostu temat przewodni – po lekkiej modyfikacji. O!ZNAKI PRACY 2019. Praca z punktu widzenia. W 2020 r. tematem i motywem przewodnim konkursu była praca + natura + technologia.

 

Dokładny program przeglądu znajdziecie TUTAJ: https://www.mojeekino.pl/show/przeglad-filmow-oznaki-pracy