24-30.07/ Powrót do kin: Kawa i papierosy, Sala Samobójców. Hejter - 12 zł

24-30.07 zapraszamy na pokazy specjalne w ramach ogólnopolskiej akcji Powrót do kin studyjnych. W tym tygodniu pokażemy "Kawę i papierosy" i "Salę Samobójców. Hejter" w specjalnej cenie 12 zł!

Harmonogram pokazów:

24.07 (piątek), godz: 20:15 - Sala Samobójców. Hejter
25.07 (sobota), godz. 20:15 - Kawa i papierosy
26.07 (niedziela), godz. 20:15 - Sala Samobójców. Hejter
28.07 (wtorek), godz. 20:15 - Kawa i papierosy 
29.07 (środa), godz. 20:15 - Sala Samobójców. Hejter
30.07 (czwartek), godz. 20:15 - Kawa i papierosy

Sala Samobócjów. Hejter, reż. Jan Komasa, Polska, 130'
Druga część głośnej „Sali samobójców” – nagrodzonego Srebrnymi Lwami, wielkiego przeboju z 2011 roku. Nowa odsłona kultowego dzieła Jana Komasy („Miasto 44”) to elektryzujący cyber-thriller – współczesna wersja „Romea i Julii”, będąca uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt. 

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

 

 

Kawa i papierosy, reż. Jim Jarmusch, Japonia/ USA/ Włochy, 96'
Seria epizodów, w których bohaterowie popijając kawę i paląc papierosy rozmawiają na przeróżne tematy i omawiają między innymi: możliwość użycia nikotyny jako środka owadobójczego, sposoby na przyrządzenie prawdziwej angielskiej herbaty, wynalazki Nikoli Tesli, przygody członków nieistniejącego zespołu rockowego o nazwie SQÜRL, Paryż w latach 20. i co tak naprawdę stało się z Elvisem Presleyem.