21.10 - 16.12/ Pokazy z taśmy 35 mm

Po bardzo ciepło przyjętych wakacyjnych pokazach powracamy do seansów z taśmy 35mm. Wraz z Gutek Film uruchamiamy ponownie kinowy wehikuł magiczny i zapraszamy na specjalne pokazy filmów z taśmy. Na nasz ekran wrócą filmowe perełki - "Ostatnia miłość na Ziemi", "Przerwane objęcia", "Wichrowe wzgórza", "Mistrz", "Rozstanie". Zapraszamy serdecznie!

Harmonogram projekcji:
📆 21.10, godz. 20:00 - "Ostatnia miłość na ziemi"
📆 4.11, godz. 20:00 - "Przerwane objęcia"
📆 18.11, godz. 20:00 - "Wichrowe wzgórza"
📆 2.12, godz. 20:00 - "Mistrz"
📆 16.12, godz. 20:00 - "Rozstanie"

Bilety w promocyjnej cenie 17 zł

📆 21.10, godz. 20:00 - "Ostatnia miłość na ziemi" (reż. David Mackenzie, 2012, 92')
„Ostatnia miłość na Ziemi” to oryginalne połączenie zmysłowego romansu i kina katastroficznego. W rolach głównych Ewan McGregor („Trainspotting”, „Debiutanci”, „Autor widmo”) i Eva Green („Casino Royale”) jako nieznajomi, którzy spotykają się przypadkowo i szaleńczo w sobie zakochują. Wkrótce świat stanie w obliczu tajemniczego zagrożenia, mogącego być końcem ludzkości. „Ostatnią miłość na ziemi” wyreżyserował David Mackenzie, jeden z najciekawszych brytyjskich twórców młodego pokolenia, twórca filmu „Młody Adam”. „Ostatnia miłość na Ziemi” zadebiutowała na festiwalu w Sundance w 2011 roku, gdzie stała się jednym z najbardziej dyskutowanych tytułów. Film zdobył także prestiżową nagrodę za najlepszy brytyjski film roku na festiwalu w Edynburgu.

📆 4.11, godz. 20:00 - "Przerwane objęcia" (reż. Pedro Almodovar, 2009, 130')
Zakochana kobieta i opętany miłością do niej mężczyzna w zmysłowym thrillerze Pedro Almodovara z Penelope Cruz w roli głównej. Lena (Penélope Cruz) i Mateo (Lluis Homar) zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Mateo nie wie, że Lena jest narzeczoną wpływowego milionera, który zrobi wszystko, by zatrzymać ją przy sobie. Nie wie też, że nocami bywa luksusową prostytutką... Kim naprawdę jest kobieta? Ile jest w stanie poświęcić, żeby być z mężczyzną swojego życia?

📆 18.11, godz. 20:00 - "Wichrowe wzgórza" (reż. Andrea Arnold, 2011, 92')
„Wichrowe wzgórza” to historia wielkiej namiętności Catherine i Heathcliffa. Opowieść o pożądaniu, okrucieństwie, zazdrości, bólu i zemście. O wszystkim tym, co w miłości najsilniejsze i najbardziej pierwotne. Bez niepotrzebnych słów. Pośród zamglonych wrzosowisk Yorkshire. „Wichrowe wzgórza” to najnowsza, rewolucyjna adaptacja klasycznej brytyjskiej powieści, wielokrotnie przenoszonej na kinowy ekran. Tym razem za kamerą stanęła laureatka Oscara Andrea Arnold, jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek, mająca w dorobku nagradzane filmy „Red Road” i „Fish Tank”. Zrezygnowała ona ze skostniałej konwencji dramatu kostiumowego, stawiając na maksymalny realizm. Dzięki temu powstała opowieść o ekstremalnie silnych uczuciach i jedna z najwierniejszych rekonstrukcji życia na przełomie XVIII i XIX wieku w historii współczesnego kina.

📆 2.12, godz. 20:00 - "Mistrz" (reż. Paul Thomas Anderson, 2012, 144')
"Mistrz" to fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia (Philip Seymour Hoffman) i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia (Joaquin Phoenix). To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi. Uznawany przez światową krytykę za jeden z najważniejszych filmów 2012 roku film Paula Thomasa Andersona, twórcy "Magnolii" i "Aż poleje się krew". Muzykę skomponował Jonny Greenwood z grupy Radiohead.

📆 16.12, godz. 20:00 - "Rozstanie" (reż. Asghar Farhadi, 2011, 123')
Okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi „Rozstanie”, w reżyserii twórcy głośnego „Co wiesz o Elly?”, to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału. Nader po rozstaniu z żoną zatrudnia kobietę, która ma zająć się jego chorym ojcem. Jednak nie wie, że jego nowa pracownica nie tylko jest w ciąży, ale też pracuje w tajemnicy przed swoim niezrównoważonym mężem. Wkrótce bohater znajdzie się w sieci kłamstw, manipulacji i publicznych konfrontacji.