12.12/ Noc Kin Studyjnych na Mojeekino.pl

Serdecznie zapraszamy na organizowaną po raz pierwszy w cyklu „Krakowskich Nocy” – Noc Kin Studyjnych. Pierwsza edycja tej szczególnej Nocy odbędzie się w formie wirtualnej. Krakowskie kina studyjne zaproszą widzów do swoich wirtualnych sal  na specjalnie przygotowane projekcje oraz zaproponują dodatkowe atrakcje dostępne w Internecie.

Realizatorzy: wszystkie krakowskie kina studyjne, usytuowane w ścisłym centrum miasta: Kino Pod Baranami, Mikro, Paradox, Agrafka, Kijów oraz w Podgórzu (Kika) i Nowej Hucie (Sfinks).

Filmy prezentowane będą w wirtualnych salach kin od godz. 12:00 12 grudnia (sobota) do godz. 23:59 13 grudnia (niedziela) za pośrednictwem Mojeekino.pl

Udział w pokazach jest bezpłatny. Na każdy z filmów przygotowaliśmy 50 bezpłatnych kodów, które będziemy rozdawać mailowo od 6 grudnia. 

W celu uzyskania kodu prosimy od wysłanie maila z tytułem filmu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jedna osoba jest uprawniona do uzyskania jednego kodu. 

 

MARONA. PSIA OPOWIEŚĆ | L’extraordinaire voyage de Marona, reż. Anca Damian, Rumunia, Francja, Belgia, 92’ seans dla dzieci ( kat. wiekowa 9+)

Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

 

THE SQUARE | reż. Ruben Östlund, Niemcy/Francja/Szwecja/Dania 2017, 142’

Co łączy przystojnego kuratora muzeum w Sztokholmie, zafascynowaną nim amerykańską dziennikarkę, małego chłopca, którego niesłusznie posądzono o kradzież, oraz udającego małpę artystę?

„The Square” to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Film Rubena Östlunda („Turysta”), z Elisabeth Moss (seriale „Opowieść podręcznej” i „Tajemnice Laketop”), Dominikiem Westem („Dumni i wściekli”) i Claesem Bangiem w rolach głównych, wywołał zachwyty i dziki śmiech podczas pokazu w Cannes.

Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

Wprowadzenie do pokazu: Bogusław Skowronek - Profesor doktor habilitowany, pracuje w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Filmoznawca, wieloletni współpracownik kina Mikro, stały prelegent cyklu Pora dla seniora. Materiał będzie dostępny online.

 

CLIMAX | reż. Gaspar Noé, Francja, 2018, 95’

„Climax” to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Najnowsze dzieło reżysera „Love” „Nieodwracalne” i „Wkraczając w pustkę” stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją „Step Up”. Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu.

Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Aphex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.

Wprowadzenie do pokazu: Bogusław Skowronek - Profesor doktor habilitowany, pracuje w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Filmoznawca, wieloletni współpracownik kina Mikro, stały prelegent cyklu Pora dla seniora. Materiał będzie dostępny online.