Czterdziestoletni, kompletnie niedojrzały Adrien, zostaje porzucony przez marzącą o założeniu rodziny Maude. Wizja końca wielkiej miłości jest dla niego nie do zniesienia.

Na parę dni przed Pierwszą Komunią Świętą ich córki, małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) odwiedza niecodzienny gość. To niewidziana od lat młodsza siostra Muli - Kaja (Małgorzata Szczerbowska).

Zapraszamy na kolejny seans z cyklu Kino a psychoanaliza. W niedzielę 25 marca o godzinie 12:00 oglądać będziemy jeden z najgłośniejszych filmów ostatniego roku "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" w reż. Martina McDonagha. Dyskusję po filmie poprowadzi psychoterapeutka Katarzyna Lenda Woźniak oraz filmoznawczyni Anna Taszycka.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w… kosmosie, a najlepsze na smutki są zielone ufoludki. Oto motto najnowszej komedii familijnej producentów hitów „Renifer Niko ratuje Święta” i „Ups! Arka odpłynęła” oraz autorów nagrodzonej Oscarem animacji „Równowaga”. 

Długo wyczekiwana, nowa komedia Philippe'a Le Guaya, reżysera nagrodzonego Cezarem przeboju „Kobiety z 6. Piętra”. „Naga Normandia” to pełna ciepła i humoru opowieść o mieszkańcach francuskiej prowincji, którzy – by ocalić ukochane miasto – nie zawahają się nawet… pokazać światu na golasa.

Lato 1993 to czarująca i niebanalna podróż w czasie. Film, który doceniła publiczność na całym świecie, w idealnych proporcjach wzrusza i bawi.

2 kwietnia o godz. 18:15 zapraszamy na przedpremierowy pokaz.
MARIA MAGDALENA” to głęboko ludzkie spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów.

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej (Body/Ciało, W imię...), jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród. 

Pokaz przedpremierowy 5 kwietnia godz. 18:45.
Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na Taksówkarza film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay (Musimy porozmawiać o Kevinie). Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa (Ona, Wada ukryta, Mistrz). Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda z zespołu Radiohead.

W odizolowanym od świata górskim miasteczku w Alpach zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że ktoś z nich może być porywaczem, a nawet zabójcą.

Najnowszy film nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie Wesa Andersona to kolejna, po obsypanym nagrodami Fantastycznym panu Lisie, animacja poklatkowa.

Zapraszamy na nowy sezon wydarzeń z cyklu WYSTAWA NA EKRANIE oraz ART BEATS.