Czasem wystarczy iskra, by rozproszyć mrok. Zapraszamy na pokazy przedpremierowe 28 i 29 kwietnia oraz 5 i 6 maja

Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na Taksówkarza film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay (Musimy porozmawiać o Kevinie). Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa (Ona, Wada ukryta, Mistrz). Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda z zespołu Radiohead.

Basia - filmowa adaptacja kultowych książek dla dzieci

Sympatyczny i spokojny dyrektor szkoły zaczyna zmieniać się nie do poznania. Przeobraża się w nieobliczalnego, działającego poza prawem i budzącego strach, psychopatę.

Szalona francuska komedia, której bohaterowie świadomie decydują się na miłosny trójkąt.

 "Niewidzialne" to filmowa adaptacja dramatu "Szwaczki" Pawła Sali wystawianego na deskach teatrów w Polsce.

Jesteście najcenniejszym skarbem, o który musimy się zatroszczyć” – to przesłanie Papieża Franciszka dla najmłodszych. Z myślą o nich powstał film przygodowy, w którym wystąpił Papież.

Bardzo niepoprawna politycznie komedia o śmierci okrutnego dyktatora, która rozpoczyna szaleńczą walkę o władzę i przeżycie na najwyższych szczeblach Kremla. W rolach głównych Steve Buscemi i Jeffrey Tambor.

Rozgrywająca się w Zambii mroczna baśń o 9-letniej dziewczynce oskarżonej o czary. Idealnie dawkowane egzotyka i swojskość, symbolika i obyczajowy konkret, a do tego spora garść poezji i szczypta humoru. Owacja na stojąco w Cannes.

Wstrząsający dramat o korupcji i niegodziwości irańskiego systemu. 

W odizolowanym od świata górskim miasteczku w Alpach zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że ktoś z nich może być porywaczem, a nawet zabójcą.

zapraszamy na pokazy przedpremierowe 13-15 kwietnia o godz  19:30

Najnowszy film nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie Wesa Andersona to kolejna, po obsypanym nagrodami Fantastycznym panu Lisie, animacja poklatkowa.

Zapraszamy na nowy sezon wydarzeń z cyklu WYSTAWA NA EKRANIE oraz ART BEATS.