18.10/ Velvet Midnight: Mandy - pokaz specjalny

Kultowy film American Film Festiwal na jedynym pokazie w Krakowie! W ramach projektu Velvet Midnight proponujemy specjalne pokazy „Mandy” o północy – w nawiązaniu do legendarnych amerykańskich pokazów midnight movies, dzięki którym publiczność miała okazję poznać kultowe tytuły, takie jak „Rocky Horror Picture Show”, „Noc żywych trupów” czy „Różowe flamingi”. „Mandy” idealnie sprawdzi się jako nocna propozycja dla widzów szukających w kinie niezwykłych wrażeń. Pokaz odbędzie się 18.10 (piątek) o 22:30. 

Nicolas Cage jeszcze nigdy nie był tak wściekły. Gdy członkowie demonicznej sekty współpracującej z gangiem motocyklistów zabijają mu ukochaną, grany przez niego Red, spokojny drwal żyjący na odludziu, chwyta za piłą łańcuchową, by zrobić z niej właściwy użytek. Koniec z cięciem drzew. Czas pociąć wrogom aorty.

„Mandy” to szalony, halucynogenny horror ze świetną ścieżką dźwiękową Jóhanna Jóhannssona, który z miejsca stał się filmem kultowym i przypomniał światu, że Nicolas Cage jest aktorskim skarbem. To też jeden z najpiękniejszych wizualnie filmów zeszłego roku.

reż. Panos Cosmatos
występują: Nicolas Cage, Andrea Riseborough, Linus Roache
produkcja: Belgia / USA / Wielka Brytania 2018
czas trwania: 121 min