Mikro online | inauguracja platformy MOJEeKINO.pl

Nadszedł ten wielki dzień kiedy otworzymy dla was wirtualną salę na platformie MOJEeKINO.PL. Od 21.05 przenosimy się dla Was do sieci!

Platforma ma promować sztukę filmową w różnych jej przejawach oraz umożliwiać poszczególnym kinom realizowanie swojego kuratorskiego programu. Specjalnie dla was przygotujemy repertuar, który pozwoli wam na zaproszenie kina Mikro do swojego domu. Czekają na was pokazy premierowe, filmy dla dzieci, festiwale filmowe oraz wiele niespodzianek. 

Naszą wirtualną salę znajdziecie klikając TUTAJ. Jeśli film chcecie obejrzeć w naszym kinie prosimy o ponownie wybranie naszego kina przed dokonaniem płatności. Życzymy wielu udanych seansów!

Wspólnie z nami nową wirtualną rzeczywistość postanowili kreować dystrybutorzy, z którymi współpracujemy też w kinach tradycyjnych: Aurora Films, Against Gravity, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Operatorem wirtualnego kina, a tym samym naturalnym pomostem ułatwiającym współpracę między dystrybutorami a kinami studyjnymi i lokalnymi, jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Partnerem technologicznym, który podjął się tego niełatwego zadania, jest poznańska firma Insys Video Technologies o bogatym doświadczeniu na tym polu.

Na platformę widz będzie mógł wejść z poziomu strony MOJEeKINO.PL, a także z poziomu strony swojego ulubionego kina. Każde kino przygotuje indywidualny program skrojony na potrzeby jego widzów. Podobnie jak w kinie tradycyjnym repertuar będzie cyklicznie zmieniany, ale także wzbogacany o wydarzenia dodatkowe – spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe.

Platforma przystosowana będzie dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu – część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są: Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier.  Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.