Wydarzenia

Zapraszamy na pokazy przedpremierowe najsmaczniejszego tytułu tego lata! Czy namiętność może mieć smak? Wietnamsko-francuski reżyser Tran Anh Hung („Rykszarz", „Zapach zielonej papai") udowadnia, że zdecydowanie tak!

Po prostu jeden z najfajniejszych filmów klasy B w historii kina. Koniec dyskusji. Filmy Najlepsze z Najgorszych zapraszają na sierpniowe pokazy w ramach cyklu.

W ramach sierpniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego Pełna Sala pokażemy odrestaurowaną wersję 4K klasycznej "Rozmowy" Francisa Forda Coppoli. W tym roku mija 50 lat od powstania tego arcydzieła amerykańskiego kina i zarazem jest to okrągła rocznica wyróżnienia filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes - Złotą Palmą.

Zapraszamy na kolejne spotkanie cyklu Mikrofeminizacje. W lipcu zaprezentujemy przedpremierowo doceniony na Festiwalu Sundance i Berlinie przebój "Love Lies Bleeding". Po seansie zapraszamy na spotkanie połączone z dyskusją.

Nie macie jeszcze planów na wakacje? Kochacie kino? Przychodzimy z pomocą! Zapraszamy na Wkinowziętych czyli wakacyjny przeglądu dobrego kina! Wiemy, że czekaliście. W dniach 28.06-29.08 czeka na was 36 filmowych perełek, które obejrzycie w promocyjnej cenie 17 zł.

Zdobywczyni Oscara Olivia Colman oraz nominowana do Oscara Jessie Buckley w najbardziej niepokornej komedii tego roku twórców filmów "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" i "Duchy Inisherin". Zapraszamy na pokazy przedpremierowe "Wrednych liścików"!

Wyobraźcie sobie, że ktoś nakręcił „Piątek 13-go” na działce u szwagra mając za budżet karton fajek. Czujecie już tę magię kina festynowego? Najlepsze z Najgorszych przybywają z lipcową propozycją!

Po sukcesie pierwszej edycji „Krótkiej historii polskiego kina” czas na część drugą. Zapraszamy na „Krótką historię polskiego kina część II.: twórcy osobni”. W sierpniu zaprezentujemy wszystkim dobrze znany i kultowy "Rejs" w reżyserii Marka Piwowskiego. 

W związku z zamknięciem kin przenosimy do odwołania swoją działalność do internetu. Zapraszamy na Mojeekino.pl. W zakładce Mojeekino.pl znajdziecie informacje o nadchodzących imprezach, przeglądach oraz pokazach specjalnych!