Wydarzenia

Pod koniec maja rozpocznie się 64. Krakowski Festiwal Filmowy -  najważniejsze w Polsce święto kina dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. Festiwalowe pokazy odbędą się w krakowskich kinach studyjnych, również w Kinie Mikro. Zapraszamy!

Zapraszamy na pokaz specjalny filmu "Jedno życie" w ramach cyklu Kino i historia. Pokazy połączone są z dyskusją i wykładami historyków, specjalistami od epoki, której dotyczy film. Wydarzenie organizowane przez Kino Mikro i Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Pełna Sala, na którym obejrzymy kultową "Szamankę" Andrzeja Żuławskiego z taśmy 35 mm. To wyjątkowa okazja, której nie możecie przegapić!

Greg Sestero, na specjalne zaproszenie Najlepszych z Najgorszych, pierwszy raz w Polsce! Zapraszamy na seans specjalny “The Room” i Q&A z gwiazdą filmu Gregiem Sestero!

Razem z Copernicus Festival zapraszamy na futurystyczne seanse filmowe pod hasłem: Maszyna. W dniach 21-25.05 czekamy na was z aż 5 bezpłatnymi pokazami filmowymi!

Razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych i Festiwalem Korelacje zapraszamy was na wyjątkowe pokazy filmu "Wilczyca" z autorską narracją Doroty Masłowskiej. Nie możecie tego przegapić!

Kino Mikro i Małopolsko-Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszają na pokaz specjalny filmu "Monster".

Po sukcesie pierwszej edycji „Krótkiej historii polskiego kina” czas na część drugą. Zapraszamy na „Krótką historię polskiego kina część II.: twórcy osobni”. W ramach czerwcowego spotkania zapraszamy na pokaz filmu "Trzecia część nocy" w reżyserii Andrzeja Żuławskiego. 

W związku z zamknięciem kin przenosimy do odwołania swoją działalność do internetu. Zapraszamy na Mojeekino.pl. W zakładce Mojeekino.pl znajdziecie informacje o nadchodzących imprezach, przeglądach oraz pokazach specjalnych!