25.09/ 30 lat wymówek - pokaz w ramach przeglądu Najlepszych Polskich Filmów Dokumentalnych

Już 25.09 (niedziela) o godz. 14:30 zapraszamy na pokaz filmu "30 lat wymówek". Bohaterem filmu jest mistrz perkusji, Michał „Gier” Giercuszkiewicz, związany przed laty z legendarną grupą Dżem.

Michał „Gier” Giercuszkiewicz to mistrz perkusji, znany głównie z legendarnej grupy Dżem. Niedługo po śmierci lidera tego zespołu zaszył się w Bieszczadach i zamieszkał na tratwie. Ale mimo upływu lat jego bębny i talerze nie zarosły pajęczyną - artysta przymierza się do nagrania płyty. Pracuje w swojej samotni, w cieniu narkotykowej przeszłości, i czuje, że „to już ostatni gwizdek”. Kamera towarzyszy mu w przygotowaniach, ukazując drobiny pustelniczej egzystencji i zapierające dech w piersiach krajobrazy. One też staną się częścią jego muzyki. Premiera światowa filmu odbyła się podczas 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

25.09 (niedziela), godz. 14:30 KUP BILET


W kolejnych miesiącach zapraszamy na inne najciekawsze i najnowsze polskie dokumenty:
✔️ październik: "Syndrom Hamleta" reż. Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski
✔️ listopad: "Głos" reż. Dominika Montean-Pańków
✔️ grudzień: "Bóg i Wojownicy Lunaparków" reż. Bartłomiej Żmuda

 Projekt "Najlepsze polskie filmy dokumentalne w krakowskich i małopolskich kinach" jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa, Województwa Małopolskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.