8.02/ Wieloryb - przedpremiera

Wielka kreacja aktorska Brendana Frasera w poruszającym filmie Darrena Aronofskiego, twórcy „Requiem dla snu" i „Czarnego Łabędzia". Zobaczcie przedpremierowo "Wieloryba" - czarnego konia tegorocznych nagród i nową propozycję od A24.


🐋 8.02, godz. 20:30 KUP BILET

Film, który zachwycił publiczność i krytyków na Festiwalu w Wenecji. BRENDAN FRASER nominowany do ZŁOTEGO GLOBU dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym. Charlie już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

„Aronofsky powraca w wielkim stylu.” – Filmweb.pl
„Brendan Fraser jest fantastyczny.” Chris Bumbray, JoBlo’s Movie Network
“WIELORYB to niezwykle mocny film.” Tom O’Brien, Next Best Picture
„Przenikliwa, poruszająca przypowieść o próbie pogodzenia się z własnym życiem, opowiedziana z iście biblijną siłą.” Robbie Collin, Daily Telegraph