15.04/ Noc Kin Studyjnych

Przed nami pierwsza z cyklu „Krakowskich Nocy”- Noc Kin Studyjnych. Już w sobotę 15 kwietnia krakowskie kina studyjne zaproszą widzów na specjalnie przygotowane bezpłatne atrakcje filmowe oraz do udziału w Kinowej Grze Miejskiej.

❗️ Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będą dostępne w kasach kin od 12 kwietnia (środa). Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

 Noc Kin Studyjnych - Kino Mikro:

21:30 - Krakowscy mordercy: pokaz dokumentów z cyklu "Polscy. Seryjni" - Karol Kot i Władysław Mazurkiewicz + spotkanie z twórcami serialu Piotrem Litką i Przemysławem Semczukiem
"Polscy. Seryjni" to dokumentalny serial, który przybliża sylwetki najgroźniejszych polskich przestępców, którzy przed laty budzili strach, byli obiektami ogromnego zainteresowania mediów, a ich procesy wstrząsnęły polskim społeczeństwem w okresie PRL-u. W trakcie Nocy Kin Studyjnych skupimy się na mordercach, którzy działali na terenie Krakowa. Zaprezentujemy dwa odcinki poświęcone sylwetkom Karola Kota i Władysława Mazurkiewicza.

Piotr Litka - dziennikarz, reporter, twórca filmów dokumentalnych. Nominowany w 2010 r. do nagrody Grand Press za reportaż "Pamiętnik" (zrealizowany dla TVN). Współautor dwóch książek poświęconych pracy policjantów z tzw. ARCHIWUM X. Od kilku lat współpracuje z TVP Historia, gdzie realizuje autorskie seriale i filmy dokumentalne. Wśród nich: "Prokurator" (2021) oraz "Getto. Likwidacja" (2023).

Przemysław Semczuk - dziennikarz, publicysta, autor książek z gatunku literatura faktu. Specjalizuje się w tematyce kryminalnej i historii Polski okresu PRL. Autor reportaży historycznych: "Czarna Wołga, Kryminalna Historia PRL", "Wampir z Zagłębia" (nagrodzona Kryształową Kartą Polskiego Reportażu podczas Festiwalu Reportażu w Lublinie 2017), "Kryptonim Frankenstein" (Nagroda Publiczności Festiwalu Reportażu w Lublinie 2018) oraz "M jak Morderca. Karol Kot - Wampir z Krakowa".

00:05 - pokaz filmu "Czerwony pająk" (reż. Marcin Koszałka, Polska 2015, 90')
Wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Karol (Filip Pławiak) jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem staje się świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. Zafascynowany złem, odkrywa mroczną stronę swojej natury, której istnienia nie był dotąd świadomy, albo nie miał odwagi jej nazwać... Morderca okazuje się weterynarzem (Adam Woronowicz). Karol wchodzi z nim w bardzo silną i emocjonalną relację mistrz - uczeń. Weterynarz staje się jego nauczycielem w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, student stanie przed niezwykle trudnym wyborem.

W przerwie zapraszamy na kawę i herbatę w holu kina.