28.05-4.06/ 63. Krakowski Festiwal Filmowy

Już od 28 maja będziemy mieli przyjemność gościć w naszym kinie 63. Krakowski Festiwal Filmowy! Krakowski Festiwal Filmowy to najważniejsze w Polsce święto kina dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego.

To przestrzeń, gdzie wybitni i uznani filmowcy z całego świata spotykają się z debiutantami, a publiczność staje oko w oko z twórcami i bohaterami filmów. To festiwal uroczystych premier i trampolina do międzynarodowej kariery, ale przede wszystkim miejsce spotkań tych, którzy kochają kino - w kameralnych salach legendarnych krakowskich kin studyjnych i w wirtualnym świecie seansów online. Serce dokumentu i krótkiego metrażu bije w Krakowie!

W tym roku w programie znajdzie się ponad 190 filmów z całego świata, w tym ponad 100 premier światowych i polskich, a festiwal odbędzie się w kinach (od 28 maja do 4 czerwca) i w Internecie na platformie KFF VOD (od 2-18 czerwca)! Filmy zostaną zaprezentowane w 4 konkursach: 3 międzynarodowych (dokumentalny, krótkometrażowy i DocFilmMusic), w konkursie polskim oraz w licznych cyklach pozakonkursowych i pokazach specjalnych.

PEŁNY PROGRAM FESTIWALU ZNAJDZIECIE TUTAJ 

Każdy może zostać Insiderem, jak głosi tegoroczna identyfikacja wizualna Festiwalu. Poprzez filmy przyjrzymy się z bliska fascynującym sytuacjom i poznamy nieznane fakty z historii, odwiedzimy odległe miejsca i zajrzymy w niedostępne rejony, ale przede wszystkim staniemy oko w oko z niezwykłymi bohaterami i staniemy się świadkami ich niesamowitych losów. W centrum filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego jest człowiek i jego własna opowieść.

Krakowski Festiwal Filmowy posiada akredytację FIAPF oraz znajduje się na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach oraz kwalifikuje do nagród BAFTA w kategoriach krótkometrażowych.

Krakowski Festiwal Filmowy realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu “Kreatywna Europa”, Miasta Krakowa, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Małopolskiego. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich, a głównym organizatorem Krakowska Fundacja Filmowa.