Kinożercy - kino plenerowe ze Strefą Błonia powraca!

KINOŻERCY czyli uwielbiane przez was kino plenerowe w Strefa Błonia powraca! Filmy, pyszne jedzenie i filmowe hity czekać będą na was od lipca aż do końca września. Pierwszy pokaz rozpoczynamy uwielbianym przez was W TRÓJKĄCIE - 8.07, godz. 21:00. Bilety dostępne pod adresem: https://bilety.kinomikro.pl/

Seanse odbywają się w zadaszonym namiocie na terenie Strefy Błonia (al. 3-Maja 55). Bilety na seanse plenerowe dostępne są TUAJ ->  https://bilety.kinomikro.pl/

Harmonogram projekcji:

8.07, godz. 21:00 - W TRÓJKĄCIE (reż. Ruben Östlund, Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Niemcy 2022, 150') - KUP BILET
„W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów. Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

22.07, godz. 21:00 - WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ (reż. Dan Kwan, Daniel Scheinert, USA 2022, 140') - KUP BILET
„Wszystko wszędzie naraz” to szalone połączenie kina akcji, komedii i science-fiction o niewiarygodnej bohaterce, od wizjonerskich twórców filmowych - Daniela Kwana i Daniela Scheinerta. Evelyn Wang (Michelle Yeoh), borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni Teppanyaki. Kiedy pojawiają się mroczne siły, Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko czym kiedyś mogła być, aby ocalić to, co jest dla niej najważniejsze: jej rodzinę. Dzięki niesamowitym scenom sztuk walki, lekkiemu humorowi w stylu pop oraz przyprawiającym o bicie serca emocjom, to epicki i porywający film, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście.

5.08, godz. 21:00 - AFTERSUN (reż. Charlotte Wells, Wielka Brytania, USA 2022, 98') - KUP BILET
Czarny koń sezonu nagród, okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych filmów minionego roku! Czuły, zabawny, wzruszający i chwytający za serce film produkcji nagrodzonego Oscarem Barry'ego Jenkinsa („Moonlight”) ze znakomitymi rolami Paula Mescala („Normalni ludzie”, „Córka”) oraz debiutującej na wielkim ekranie wspaniałej młodziutkiej aktorki Frankie Corio. Osobista opowieść o wycieczce ojca i jego nastoletniej córki na wakacje do Turcji to jakby kartka z pamiętnika reżyserki. To jeden z najpiękniejszych portretów rodzicielstwa we współczesnym kinie. Wells tworzy swój film z impresji i ulotnych emocji, opowiadając o budowaniu relacji ojca z córką, o dojrzewaniu i o szczęściu. Ogromna w tym zasługa Paula Mescala oraz Frankie Corio, którzy tworzą jeden z najbardziej niezwykłych duetów ojciec-córka w historii kina. Reżyserka Charlotte Wells porusza w nas najczulsze struny.

19.08, godz. 21:00 - TWIN PEAKS. OGNIU KROCZ ZE MNĄ (reż. David Lynch, Francja, USA 1992, 135') - KUP BILET
"Kto zabił Laurę Palmer?" - jest to chyba najsławniejsze i najbardziej enigmatyczne pytanie, w historii kina. Ginie dziewczyna. Małe miasteczko jest jej śmiercią wstrząśnięte. Rozwiązać tajemniczą zagadkę próbuje agent FBI-Cooper. Na swej drodze spotyka cała gamę, na pierwszy rzut oka, dziwacznych ludzi. Zwykły kryminał? No nie... Ale co można powiedzieć o Twin Peaks? Tutaj metafizyka miesza się z racjonalnością, fakt empiryczny nie gra wiodącej roli. Jedyne co da się powiedzieć o tym na prawdę kultowym dziele Davida Lyncha to to, że jest to obraz NIEZWYKŁY.

2.09, godz. 20:00 - KOCIARZE (reż. Mye Hoang, USA 2022, 89') - KUP BILET
"Kociarze" to wzruszająca, piękna i wspaniale nakręcona opowieść o dziewięciu mężczyznach, którzy kochają koty. Reżyserka Mye Hoang na bohaterów swojego filmu wybiera mężczyzn, których dzieli wszystko – zawód, status majątkowy, miejsce zamieszkania czy wiek. Łączy ich jednak miłość do kotów i nieodparta chęć pomocy wszystkim czworonogom, których spotykają na swojej drodze. W "Kociarzach" śledzimy losy strażaka, aspirującego aktora, kierowcy ciężarówki, kaskadera, prezesa, policjanta, programisty, nauczyciela i bezdomnego imigranta żyjącego na ulicach Nowego Jorku. Życie każdego z nich zostało na zawsze zmienione przez pojawienie się urokliwego futrzaka, którego spotkali na swojej drodze. "Kociarze" to w efekcie wspaniały film na trudne czasy – podnoszący na duchu, dający nadzieję, wzruszający i udowadniający, że opieka nad kotem może przynieść nieoczekiwane skutki.

16.09, godz. 20:00 - DALILINAD (reż. Mary Harron, USA, Francja, Wielka Brytania 2022, 104') - KUP BILET
"Daliland" - Odkryj fascynujący świat Salvadora Dalí! Lata 70 XX wieku. Ekscentryczny mistrz Salvador Dali (laureat Oscara Ben Kingsley) przygotowuje wystawę w Nowym Jorku. W szalonych przygotowaniach towarzyszą mu niedoświadczony asystent galerii James, nowojorska bohema artystyczna z gwiazdami tamtych czasów na czele, oraz jego żona i muza Gala, z którą łączy go pełen pasji i zazdrości związek.