11.04/ DKF Pełna Sala: Na samym dnie + dyskusja

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Pełna Sala, na którym obejrzymy zrekonstruowany i po raz pierwszy dystrybuowany w pełnej wersji film Jerzego Skolimowskiego "Na samym dnie". 

11.04, godz. 19:30 KUP BILET
Po projekcji odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi redaktor portalu Pełna Sala - Patryk Ciesielczyk. 

Swingujący Londyn końca lat sześćdziesiątych. Nastoletni Mike rozpoczyna swoją pierwszą pracę w miejskiej łaźni, w której poznaje starszą o kilka lat Susan. Zauroczony kobietą chłopak zaczyna zabiegać o jej względy. Poddając się całkowicie urokowi Susan, nie dostrzega prowadzonej przez nią gry.

"Na samym dnie"  jest drugim anglojęzycznym i trzecim zrealizowanym za granicą (nie licząc nowelowego Dialog 20-40-60) filmem w dorobku Jerzego Skolimowskiego. Dzieło polskiego reżysera zyskało uznanie krytyki a dziś w wielu kręgach uznawane jest za film kultowy. Z powodu zawiłości prawnych film przez długi czas nie mógł być prezentowany publicznie. Historia obsesyjnej nastoletniej miłości opowiedziana przez polskiego twórcę ma wspaniałą ścieżkę dźwiękową stworzoną przez piosenkarza i autora tekstów Cata Stevensa oraz niemiecki zespół The Can. "Na samym dnie" było pokazywane w konkursie na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 1970 roku (w tym okresie żadnemu prezentowanemu na festiwalu filmowi nie przyznawano nagród). Wcielająca się w postać Susan, Jane Asher była nominowana do nagrody BAFTA w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa.

NA SAMYM DNIE RFN/USA 1970, 89’
Oryginalna wersja językowa: angielska.
Film z napisami w języku polskim.
Film przeznaczony dla widzów od 15 roku życia.
Film po rekonstrukcji i po raz pierwszy dystrybuowany w pełnej wersji.

Tytuł oryginalny: Deep End
Reżyseria: Jerzy Skolimowski
Scenariusz: Jerzy Skolimowski, Jerzy Gruza, Bolesław Sulik
Zdjęcia: Charly Steinberger
Występują: John Moulder-Brown, Jane Asher, Karl Michael Vogler, Christopher Sandford, Diana Dor