21.04/ Kino i historia: Bękart + dyskusja

Zapraszamy na pokaz specjalny filmu "Bękart" w ramach cyklu Kino i historia. Pokazy połączone są z dyskusją i wykładami historyków, specjalistami od epoki, której dotyczy film. Wydarzenie organizowane przez Kino Mikro i Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Kino i historia: Bękart + dyskusja
🔹 21.04 (niedziela), godz. 14:00 KUP BILET

W dyskusji udział wezmą:
⭐ Dr Jarosław Pietrzak (historyk badający dzieje nowożytnego świata)
⭐ Prof. Konrad Meus (historyk badający XIX wiek)
⭐ Prowadzenie: Paweł Budziński (reżyser teatralny)

Tematem dyskusji będzie: "Los nieślubnych dzieci w historii różnych epok".

„Bękart” to najnowszy epicki dramat kostiumowy z Madsem Mikkelsenem w roli głównej, w reżyserii cieszącego się międzynarodowym uznaniem Nikolaja Arcela.

To kolejna współpraca wybitnego duńskiego aktora z reżyserem „Kochanka królowej”. Autorami scenariusza „Bękarta” są Arcel i Anders Thomas Jensen („Jeźdźcy sprawiedliwości”). Film jest adaptacją duńskiego bestsellera z 2020 roku pt. „The Captain And Ann Barbara”. (polskie wydanie w przygotowaniu). Adaptacja Arcela to porywający dramat o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, miłości i potępieniu. To historia o dumnym i nieulegającym przeciwnościom mężczyźnie oraz o kobiecie, która zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.
Film znalazł się w Konkursie Głównym MFF w Wenecji 2023.