22.05/ Mikrofeminizacje: Powoli + dyskusja

Zapraszamy na kolejne spotkanie cyklu Mikrofeminizacje. W maju zaprezentujemy nagrodzony za reżyserię na Sundance film Mariji Kavtaradze "Powoli". Po seansie zapraszamy na spotkanie połączone z dyskusją.

22.05, godz. 19:00 (wyjątkowo zmiana godziny!) KUP BILET

Po seansie zapraszamy na dyskusję, w której udział wezmą:
⭐ Magdalena Trzeciecka - psycholog i seksuolog
⭐ Małgorzata Haduch- polska tancerka i choreografka awangardowych form tanecznych
⭐ dyskusję moderuje Agata Miętus

⭐ Magdalena Trzeciecka - psycholożka, seksuolożka, terapeutka par. Pracuje z osobami, które doświadczają trudności w obszarze komunikacji, emocji i bliskich relacji. Ważne jest dla niej prowadzenie praktyki w duchu pozytywnej seksualności – podejścia, które zachęca do afirmacji swojej seksualności, akceptacji dla przejawów płciowości, różnorodności i seksualności z jednoczesnym podkreśleniem istotnych kwestii: zdrowotnych, bezpieczeństwa, świadomej zgody oraz edukacji seksualnej. Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie z Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe z Seksuologii praktycznej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Edukację kontynuuje w ramach kursu "Terapii par i małżeństw" w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Profesor Marii Orwid. Doświadczenie zdobywałam m.in. w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, w prywatnych ośrodkach terapeutycznych oraz współpracując z fundacjami.

⭐ Małgorzata Haduch - polska tancerka i choreografka awangardowych form tanecznych, rozwija się także w nurcie muzyki grając na unikatowym instrumencie waterphone. Absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004). Od 20 lat Haduch związana jest z holenderską i krakowską sceną offową. Tworzy niezależne programy autorskie i współpracuje z offowym teatrem Scena Supernova, gdzie jako choreografka współtworzyła u boku reżysera Jakuba Kowalika spektakle “Biała radość w Harrison” i “Znaczył Kapitan”, za który zespół otrzymał nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Największym osobistym osiągnięciem artystki było otrzymanie Stypendium Rządu Meksykańskiego dla Wybitnych Obcokrajowców w 2015, w ramach którego stworzyła dwa spektakle w Meksyku - w kraju swojego dzieciństwa. Do innych najistotniejszych autorskich spektakli Haduch należy praca solowa, „oŚĆ!. Twórczynie zaskakują kompletnie nieznaną obecnością sceniczną Marty Wiśniewskiej znanej jako Mandaryna. W latach 2012 do 2020 Haduch realizowała swoje programy autorskie: Free The Dance, Filmowe Wtorki o Improwizacji. Dwukrotnie nagrodzona Stypendium MKiDN i laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. W 2013 roku, wspólnie z holenderskimi przyjaciółmi i oryginalnymi artystami, założyła offowy zespół Help Me To Crash, z którego narodził się najważniejszy duet artystyczny z Marią Mavridou "No Sugar No Candy". Haduch jest autorem wystawy fotograficznej poświęconej legendarnemu punkowemu zespołowi The Ex, pokazywane na Festiwalu Trzecie Ucho w Elektrociepłowni Powiśle (2011) oraz Festiwalu Music Unlimited 2016 w Austrii. Fundacja.

⭐ Crush On Trash - działa na pograniczu performance, sztuk wizualnych i lokalnego aktywizmu. Poprzez działalność artystyczną upowszechnia wiedzę proekologiczną, sprawdzone praktyki zrównoważonego rozwoju w procesach twórczych oraz ideę upcyklingu. Misją Fundacji jest wspieranie artystów, w szczególności tych związanych z tańcem oraz wypracowanie i wcielanie nowych przyjaznych środowisku praktyk związanych z produkcją sceniczną. Fundacja inicjuje i wspiera działania artystyczne podejmujące tematykę ochrony środowiska, przyrody i zrównoważonego rozwoju, działania z zakresu sztuk plastycznych, szczególnie z wykorzystaniem odpadów czy organizuje i wspiera działania z zakresu tańca

Zmysłowa i prowokacyjna love story, jakiej jeszcze na ekranach nie było.

Dawno nie było też na nich duetu, między którym tak iskrzy. Elena jest tancerką, a Dovydas tłumaczem języka migowego. Oboje pracują ciałem, szukając najlepszego sposobu, by wyrazić – tańcem i ruchem dłoni – najsubtelniejsze sensy i najgłębsze emocje. Wydają się dla siebie stworzeni, ale Powoli zamiast happy endu wybiera status: „To skomplikowane”. Bo Elena uwielbia seks, a Dovydas mógłby się bez niego obejść. Pełni najlepszych chęci sprawdzają więc, czy da się kochać, nie pożądając. Film Kavtaradze śmiało podejmuje temat nowych modeli relacji, to kino namiętne i pełne pasji, które jest popisem zarówno świetnej reżyserii, jak i aktorskiej chemii.

Mikrofeminizacje to cykl filmowy organizowany przez Kino Mikro od października 2022 roku. Cykl skupia się na prezentowaniu filmów o kobietach, jednocześnie poruszając gamę różnych tematów - od codziennych problemów, po kobiecą siłę, niezależność i dążenie do celów. Po seansach odbywają się dyskusje z udziałem ekspertek i ekspertów, które mają za zadanie poruszyć zagadnienia feministyczne oraz stwarzają okazję do wymiany poglądów i pogłębienia zrozumienia dla otaczającej nas rzeczywistości. Cykl cieszy się szerokim wielopokoleniowym zainteresowaniem - dyskutują z nami seniorzy, dorośli czy studenci doprowadzając do niesamowicie ciekawej i otwartej na różne poglądy dyskusji.