2.06/ Wilczyca - pokaz specjalny z autorską narracją Doroty Masłowskiej

Razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych i Festiwalem Korelacje zapraszamy was na wyjątkowe pokazy filmu "Wilczyca" z autorską narracją Doroty Masłowskiej. Nie możecie tego przegapić!

Dla niektórych „Wilczyca” to nielogiczny guilty pleasure, dla innych piękna pocztówka z polskiego podwórka grozy. To film, który dywersyfikuje opinie. Sprawdźcie, czy Wasze serce bije do „Wilczycy”, czy podczas seansu czujecie się tak, jakbyście mieli w nim kołek. Ten seans będzie jak róg obfitości dla każdego kinofila.

2.06, godz. 18:00 KUP BILET

Film komentuje Dorota Masłowska, kultowa postać polskiej literatury.

[...] jest to film wspaniały, fatalny, nieznośny i skazany na zagładę.
Dorota Masłowska

W malowniczej scenerii zaboru austriackiego główny bohater “Wilczycy”, Kacper Wosiński, staje przed trudnym wyzwaniem po tajemniczej śmierci swojej żony… Dorota Masłowska w swojej narracji prowadzi groteskowy dialog z filmem. Komentuje, dopowiada, zasiewa wątpliwości - nadaje całkowicie nowej perspektywy odbioru. Opowieść “o Wosiu” nabiera nieoczekiwanego kształtu, dotykając granicy między strachem a… śmiechem.

WILCZYCA (reż. Marek Piestrak, Polska 1982, 98')
Romantyczny film grozy z akcją umiejscowioną w polskich realiach XIX wieku. Jest to posępna historia Maryny (Iwona Bielska), kobiety która z powodu odtrącenia przez męża (Krzysztof Jasiński) sprzedała duszę diabłu. "Wilczyca" to klasyczny horror z niesamowitą atmosferą, chwilami grozy, grobowcami, kołkami osikowymi i innymi atrybutami gatunku.