14.06/ Najlepsze z Najgorszych: The Room + spotkanie z Gregiem Sestero

Greg Sestero, na specjalne zaproszenie Najlepszych z Najgorszych, pierwszy raz w Polsce! Zapraszamy na seans specjalny “The Room” i Q&A z gwiazdą filmu Gregiem Sestero!

14.06, godz. 17:00 KUP BILET
14.06, godz. 19:30 KUP BILET
14.06, godz. 22:00 KUP BILET

Grega Sestero nie trzeba nikomu przedstawiać. W historii kina nikt tak wspaniale nie robił dobrej miny do złej gry jak on w roli zdradzieckiego Marka z „The Room”.

Przez dwie dekady Sestero pracowicie odcinał się od nazywanego najgorszym filmem w dziejach ludzkości opus magnum Tommy’ego Wiseau. Napisał książkę „The Disaster Artist”, w której zdradził absurdalne kulisy powstania filmu oraz niuanse współpracy z reżyserem, a ta została zekranizowana jako znacznie lepszy od „The Room”, nominowany do Oscara film w gwiazdorskiej obsadzie i w reżyserii Jamesa Franco.

Sestero ma na koncie karierę w modelingu oraz role w kilkudziesięciu filmach i serialach, w tym w dwóch częściach filmu „Best F(r)iends” w reżyserii Wiseau. W 2021 roku zadebiutował jako reżyser. Jego „Miracle Valley” to hołd dla grindhouse’owego kina exploitation lat 70., zainspirowany prawdziwą historią sekty grasującej po pustynnej Arizonie. Aktualnie pracuje nad kolejnym filmem pt. „Forbidden Sky”.

W czerwcu Sestero przyjedzie do Polski pierwszy raz, na specjalne zaproszenie Najlepszych z Najgorszych. Na pokazach specjalnych „The Room” odbędą się spotkania z aktorem, który odpowie na wiele pytań nurtujących polskich widzów. Może wreszcie dowiemy się czy Wiseau naprawdę jest Polakiem?

Zapraszamy na sense i spotkania, takiej okazji nie można przegapić. What a story!

THE ROOM
Historia kryształowo dobrego, przystojnego, zabawnego i uczciwego bankiera, który zostaje zdradzony przez narzeczoną i przyjaciela. Amerykańskie media pisały, że to „Obywatel Kane kina klasy B”. Jeden z absolutnie najgorszych filmów świata, antyarcydzieło, wzorcowy, wielopoziomowy przykład tego jak nie robić filmów. Kultowy film i tak zły, że aż dobry. Tommy Wiseau jest odtwórcą jednej z głównych ról, reżyserem, scenarzystą i producentem filmu. Dla „The Room” był także założycielem firmy produkcyjnej, prezesem, dyrektorem wykonawczym, działem prawniczym, menedżerem marki i wszystkim kogo tylko można sobie wyobrazić. Tommy Wiseau, który przez lata ukrywał swoje pochodzenie, choć wszystko wskazuje na to, że naprawdę nazywa się Tomasz Wieczorkiewicz i pochodzi z Poznania, bardzo chciał być pionierem i stworzyć coś wyjątkowego, nie posiadał jednak żadnej wiedzy o kręceniu filmów, nie był też szczególnie otwarty na uwagi bardziej doświadczonych osób. Między innymi z tego powodu „The Room” to pierwszy i prawdopodobnie wciąż jedyny film na świecie, który nakręcono jednocześnie na taśmie 35 mm oraz kamerze HD, co wymagało dwóch różnych oświetleń na planie i dwóch ekip. Budżet filmu to 6 mln dolarów czego jednak zupełnie nie widać. Początkowo „The Room” zaliczył siermiężną klapę frekwencyjną, ale z czasem wśród fanów kina klasy B i entuzjastów „guilty pleasure” stał się kultowy, obecnie znany jest na całym świecie.
reżyseria: Tommy Wiseau
występują: Tommy Wiseau, Greg Sestero, Dan Janjigian, Carolyn Minnott, Philip Haldiman
dramat | USA | 2003 1 h 39 min
język: angielski napisy: polskie
film w wersji oryginalnej

CZYM SĄ FILMY NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH?
To ogólnopolskie, regularne pokazy różnorodnego kina klasy B, od starych, amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami.
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, nielogiczna fabuła a także zaangażowanie i pasja autorów to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie.
Filmy Najlepsze z Najgorszych rozbudzają wśród widzów miłość do kina klasy B regularnie od 2015 roku. Dotychczas odbyło się kilkaset seansów i wydarzeń w ramach przeglądu w wielu miastach w Polsce. Pomysłodawczynią i programerką cyklu jest Monika Stolat a organizatorem Nowa Aleksandria.
Więcej: www.najlepszeznajgorszych.pl