20.10/ Kino i historia: Kulej. Dwie strony medalu

Zapraszamy na pokaz specjalny filmu "Kulej. Dwie strony medalu" w ramach cyklu Kino i historia. Pokazy połączone są z dyskusją i wykładami historyków, specjalistami od epoki, której dotyczy film. 

Wydarzenie organizowane przez Kino Mikro i Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Kino i Historia: "Kulej. Dwie strony medalu"
🔹 20.10, godz. 14:00 KUP BILET

W dyskusji udział wezmą:
⭐ Profesor Konrad Meus - dyrektor Instytutu Historii i Archiwistyki UKEN
⭐ Maciej Gołąb, absolwent Instytutu Historii i Archiwistyki

📜 Temat dyskusji: "Historia sportu" Prelegenci opowiedzą o tym jak wyglądał sport w dawnej Polsce - w czasach okupacji niemieckiej a nawet rozbiorów.

Dziesięć lat po premierze „Bogów”, siedem po „Sztuce kochania. Historii Michaliny Wisłockiej” producenci Watchout Studio domykają trylogię filmowych biografii produkcją „Kulej. Dwie strony medalu”.

Historia Jerzego i Heleny Kulejów – najbardziej barwnego małżeństwa Polski lat 60-tych. On – legendarny bokser, podwójny mistrz Europy i ośmiokrotny mistrz Polski, który jako jedyny polski pięściarz wywalczył dwa złota olimpijskie i choć nigdy nie leżał na deskach, to w życiu upadał nie raz. Ona – silna kobieta, która niezmiennie stała u jego boku, ale nie chciała na zawsze pozostać w jego cieniu.

„Kulej. Dwie strony medalu” koncentruje się na okresie między 1964 a 1968 r., kiedy Jerzy Kulej zdobył złoto na igrzyskach olimpijskich w Tokio, by następnie powtórzyć ten wyczyn w Meksyku. To wielowymiarowa historia sportowca, jego triumfów na ringu, kolorytu epoki, ale także opowieść o burzliwych losach małżeństwa Kulejów, w którym wielka miłość była wystawiona na próbę radzenia sobie z wielkim sukcesem.