29.10/ KLAPS (nowy cykl filmowy): Wspomnienia płonącego ciała + dyskusja

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu KLAPS!, autorskiego projektu Kinads Media mającego na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zdrowia seksualnego i relacji międzyludzkich. Każde spotkanie zakończone jest dyskusją prowadzoną przez Magdalenę Trzeciecką psycholożkę, seksuolożkę i terapeutkę par. W ramach pierwszego spotkania zapraszamy na pokaz filmu "Wspomnienia płonącego ciała". 

 29.10, godz. 20:00 KUP BILET

W ramach spotkania:
⭐ emisja pierwszego odcinka "Klaps!"
⭐ pokaz filmu "Wspomnienia płonącego ciała"
⭐ dyskusja ze specjalistką.

„Ten film jest intymną rozmową, której nigdy nie odbyłam ze swoją babcią” – mówi reżyserka Antonella Sudasassi Furniss. Uhonorowana Nagrodą Publiczności na festiwalu w Berlinie produkcja, nawiązuje do debiutanckiego „Przebudzenia” (2019), w którym Kostarykanka również badała ograniczenia, jakie przez lata nie pozwalały kobietom, zwłaszcza w krajach latynoskich, na jasne wyrażanie swoich najgłębszych nadziei i pragnień.

Dorastając w czasach, gdy seksualność była tematem tabu, 68-letnia Ana, 69-letnia Patricia i 71-letnia Mayela rozwinęły swoje postrzeganie tego, co oznacza bycie kobietą, wyłącznie w oparciu o niewypowiedziane zasady i ukryte oczekiwania. Wreszcie, po latach milczenia, zdobyły się na odwagę i postanowiły otwarcie o tym opowiedzieć.

Wspomnienia, sekrety oraz tęsknoty trójki bohaterek korespondują ze sobą i przeplatają się tu w poetycki, poruszający sposób. Niełatwe, pełne wewnętrznego gniewu oraz długo tłumionej frustracji historie wypełniają ciało innej kobiety z tego pokolenia, która odgrywa role z życia każdej z nich i w ten sposób łączy ich losy.

⭐ Magdalena Trzeciecka - psycholożka, seksuolożka, terapeutka par. Pracuje z osobami, które doświadczają trudności w obszarze komunikacji, emocji i bliskich relacji. Ważne jest dla niej prowadzenie praktyki w duchu pozytywnej seksualności – podejścia, które zachęca do afirmacji swojej seksualności, akceptacji dla przejawów płciowości, różnorodności i seksualności z jednoczesnym podkreśleniem istotnych kwestii: zdrowotnych, bezpieczeństwa, świadomej zgody oraz edukacji seksualnej. Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie z Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe z Seksuologii praktycznej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Edukację kontynuuje w ramach kursu "Terapii par i małżeństw" w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Profesor Marii Orwid. Doświadczenie zdobywałam m.in. w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, w prywatnych ośrodkach terapeutycznych oraz współpracując z fundacjami.