20.11/ KLAPS (cykl edukacji seksualnej): Moje ulubione ciasto + dyskusja

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu KLAPS!, autorskiego projektu Kinads Media mającego na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zdrowia seksualnego i relacji międzyludzkich. Każde spotkanie zakończone jest dyskusją prowadzoną przez Magdalenę Trzeciecką psycholożkę, seksuolożkę i terapeutkę par. W ramach drugiego spotkania zapraszamy na pokaz filmu "Moje ulubione ciasto".

20.11, godz. 20:00 KUP BILET

W ramach spotkania:
⭐ emisja odcinka "Klaps!"
⭐ pokaz filmu "Moje ulubione ciasto"
⭐ dyskusja ze specjalistką.

Nagrodzony w Berlinie nagrodą FIPRESCI oraz nagrodą jury ekumenicznego nowy film znanego z głośnej „Ballady o białej krowie” (2020) reżyserskiego duetu Maryam Moghaddam i Behtasha Sanaeehy to ujmująca opowieść o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno. A o własne szczęście warto walczyć na przekór wszystkiemu, nawet gdy na drodze staje polityka, która na każdym kroku zdaje się utrudniać życie bohaterom.

Po śmierci męża i wyjeździe córki do Europy siedemdziesięcioletnia mieszkanka Teheranu Mahin (w tej roli znakomita Lily Farhadpour) czuje się osamotniona. Kobieta marzy o tym, by jesień swojego życia spędzić, mając u boku kogoś, z kim mogłaby dzielić radości i troski dnia codziennego. Podczas jednego ze spotkań przyjaciółki przekonują ją, by chociaż spróbowała dać sobie jeszcze jedną szansę na miłość.

Plan Mahin jest prosty – przełamanie codziennej rutyny i ożywienie życia uczuciowego, o którym wydaje się, że dawno już zapomniała. Dowiedziawszy się, że starszy taksówkarz o imieniu Faramarz (Esmail Mehrabi) również jest samotny, Mahin postanawia zaprosić go do swojego domu i spędzić z nim wspaniały wieczór. Historia jest także pretekstem, by pokazać, jak mieszkańcy Iranu próbują radzić sobie z opresyjnym, konserwatywnym reżimem.

⭐ Magdalena Trzeciecka - psycholożka, seksuolożka, terapeutka par. Pracuje z osobami, które doświadczają trudności w obszarze komunikacji, emocji i bliskich relacji. Ważne jest dla niej prowadzenie praktyki w duchu pozytywnej seksualności – podejścia, które zachęca do afirmacji swojej seksualności, akceptacji dla przejawów płciowości, różnorodności i seksualności z jednoczesnym podkreśleniem istotnych kwestii: zdrowotnych, bezpieczeństwa, świadomej zgody oraz edukacji seksualnej. Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie z Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe z Seksuologii praktycznej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Edukację kontynuuje w ramach kursu "Terapii par i małżeństw" w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Profesor Marii Orwid. Doświadczenie zdobywałam m.in. w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, w prywatnych ośrodkach terapeutycznych oraz współpracując z fundacjami.