Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu KLAPS!, autorskiego projektu Kinads Media mającego na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zdrowia seksualnego i relacji międzyludzkich. Każde spotkanie zakończone jest dyskusją prowadzoną przez Magdalenę Trzeciecką psycholożkę, seksuolożkę i terapeutkę par. W ramach trzeciego spotkania zapraszamy na pokaz filmu "Dziki diament".
💟 KLAPS: Dziki diament - pokaz specjalny + dyskusja
💟 18.12, godz. 19:30 KUP BILET
W ramach spotkania:
⭐ emisja odcinka "Klaps!"
⭐ pokaz filmu "Dziki diament"
⭐ dyskusja ze specjalistką.
Debiut prosto z konkursu głównego tegorocznego festiwalu w Cannes. 19-letnia Francuzka Liane marzy o wielkiej karierze i uznaniu. Żyjąc z matką i młodszą siostrą, uważnie przygląda się internetowym trendom i telewizyjnym reality show. Największe nadzieje wiąże z przesłuchaniami do programu Miracle Island. Czy dziewczyna w końcu wyrwie się z prowincjonalnego miasteczka? Agathe Riedinger portretuje w Dzikim diamencie typ bohaterki, który rzadko spotykamy we współczesnym kinie francuskim. Długie paznokcie, mocny makijaż i skąpe stroje wyróżniają Liane na tle lokalnej społeczności, ale wywołują też dwuznaczne komentarze w sieci i uprzedmiatawiające spojrzenia mężczyzn. Reżyserka stroni od szybkich ocen i umoralniających tez, stawiając na realistyczne obserwacje i instagramerski styl odzwierciedlający gusta nastolatki. Jednocześnie Riedinger pochyla się nad wszechobecnym seksizmem, nieosiągalnymi standardami piękna i fatalną międzypokoleniową komunikacją. Wyraźnie inspiruje się twórczością Andrei Arnold, ale szuka też własnego języka i nieoczywistego podejścia do realizmu. Zacięcie społeczne nie wyklucza u niej ciągłej zabawy formą i estetyką.
⭐ Magdalena Trzeciecka - psycholożka, seksuolożka, terapeutka par. Pracuje z osobami, które doświadczają trudności w obszarze komunikacji, emocji i bliskich relacji. Ważne jest dla niej prowadzenie praktyki w duchu pozytywnej seksualności – podejścia, które zachęca do afirmacji swojej seksualności, akceptacji dla przejawów płciowości, różnorodności i seksualności z jednoczesnym podkreśleniem istotnych kwestii: zdrowotnych, bezpieczeństwa, świadomej zgody oraz edukacji seksualnej. Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie z Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe z Seksuologii praktycznej na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Edukację kontynuuje w ramach kursu "Terapii par i małżeństw" w Krakowskiej Fundacji Rozwoju Psychoterapii im. Profesor Marii Orwid. Doświadczenie zdobywałam m.in. w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, w prywatnych ośrodkach terapeutycznych oraz współpracując z fundacjami.