25.09/ Noc Kin Studyjnych

Przed nami druga edycja Nocy Kin Studyjnych w ramach cyklu „Krakowskich Nocy”. 25 września krakowskie kina studyjne zaproszą widzów do swoich sal na specjalnie przygotowane projekcje oraz zaproponują dodatkowe atrakcje!

Zapraszamy na dyskusję filmową zastanawiając się czy miasto to przepustka do szczęścia czy przekleństwo przy seansach "Berlin Alexanderplatz" oraz "Neon Demon".
Przed seansem wprowadzenie prof. dr hab. Bogusława Skowronka, filmoznawcy i stałego prelegenta kina Mikro. 
Przez cały wieczór na widzów Nocy Kin Studyjnych będą czekały ciepłe napoje oraz poczęstunek. 

21:45 - Berlin Alexanderplatz (reż. Burhan Qurbani, Niemcy, Holandia, Francja, Kanada 2020, 183')
Hipnotyzująca, kryminalna ballada o nielegalnym imigrancie z Afryki, który przekracza kolejne kręgi przestępczego piekła stolicy Niemiec. Berlin Alexanderplatz to spektakularny powrót do legendarnej powieści Alfreda Döblina, a zarazem śmiały dialog z serialem Rainera Wernera Fassbindera pod tym samym tytułem. Reżyser filmu, Burhan Qurbani, przenosi akcję opowieści z międzywojnia w czasy współczesne, tworząc nocną miejską odyseję. Główny bohater, Francis, ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec pragnie rozpocząć uczciwe życie. Ale na przybysza bez papierów czekają tylko robota na czarno i ciąg upokorzeń – chyba że ulegnie bezwstydnemu urokowi lokalnego półświatka.

1:15 - Neon Demon (reż. Nicolas Winding Refn, Dania, USA, Francja 2016, 117')
Jesteś piękna i masz w sobie "to coś". Przyjechałaś do Los Angeles, neonowego miasta, gdzie w ciągu jednej nocy można zrobić karierę. Poznajesz chłopaka, który jest tobą zafascynowany i dziewczyny, które chcą ci pomóc w drodze do sławy. Dostajesz propozycję pracy, o której inni mogą tylko marzyć. Czy to tylko piękny sen? A może wstęp do koszmaru? Porównywany do "Mulholland Drive" Lyncha thriller twórcy "Drive" opowiadający o marzeniach, zazdrości i zabójczym pięknie. "Neon Demon" to olśniewająco zrealizowany, pulsujący muzyką Cliffa Martineza ("Drive") film z Elle Fanning ("Czarownica"), Abbey Lee ("Mad Max: Na drodze gniewu") i Keanu Reevesem ("Matrix").


W realizację 2. Nocy Kin studyjnych zaangażowanych jest wszystkie siedem krakowskich kin studyjnych usytuowanych w Krakowie, zarówno w ścisłym centrum miasta: Kino Pod Baranami, Mikro, Kijów, Paradox, Agrafka oraz w Podgórzu - Kika i Nowej Hucie - Sfinks.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będą dostępne w kasach kin od 20 września (poniedziałek). Jedna osoba może pobrać maksymalnie dwa bilety.