29.11/ Zapomniane Taśmy - Polska Klasyka Filmowa: Trzy kolory: Biały

Zapomniane Taśmy - Polska Klasyka Filmowa to cykl pokazów, który daje drugie życie filmom, o których nie da się zapomnieć - mimo że dziś rzadko goszczą w kinach. Przypomnimy kultowe tytuły polskiej kinematografii, zarówno te nagradzane na światowych festiwalach, jak i mniej znane perełki warte odkrycia.

Każdy seans poprzedzi krótkie wprowadzenie filmoznawcy, który pomoże zajrzeć za kulisy i lepiej zrozumieć czasy, w których film powstał. To świetna okazja, by obejrzeć polską klasykę na dużym ekranie - po raz pierwszy lub po raz kolejny.

🔹 TRZY KOLORY: BIAŁY (reż. Krzysztof Kieślowski)
🔹 29.11, godz. 12:00 KUP BILET
🔹 Bilety w promocyjnej cenie 22 zł

Karol (Zbigniew Zamachowski), emigrant z Polski, bierze ślub z Francuzką Dominique (Julie Delpy). Wkrótce żona stwierdza, że nie może jej zaspokoić seksualnie i żąda rozwodu. Karol zaczyna żyć jak bezdomny. Spotyka rodaka Mikołaja (Janusz Gajos), który pomaga mu wrócić do Polski. Karol postanawia zemścić się na byłej żonie.

Reż. Krzysztof Kieślowski, Francja, Polska, Szwajcaria, 1993, 92’
Obsada: Julie Delpy, Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Janusz Gajos, Piotr Machalica

🔵 Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa