KFF w krakowskich kinach: 17.10 - "Krafftówna w krainie czarów" film dokumentalny

Kontynuujemy przegląd najlepszych filmów dokumentalnych Krakowskiego Festiwalu Filmowego w krakowskich kinach. Już 17.10 zapraszamy na film „Krafftówna w krainie czarów” Macieja Kowalewskiego i Piotr Konstantinowa, magiczną opowieść o barwnym życiu jednej z najwybitniejszych polskich aktorek.

„Zawsze była we mnie ciekawość, żeby zajrzeć dalej” – wyznaje jedna z najwspanialszych polskich aktorek. Wraz z Barbarą Krafftówną odwiedzamy jej magiczną krainę. Zamieszkują ją duchy przeszłości, Starsi Panowie, lecz nade wszystko niezapomniane kreacje teatralne, serialowe i filmowe. Swoim charakterystycznym głosem bohaterka snuje intymną gawędę, w której bogate doświadczenia kobiety i artystki spotykają się z wiecznie żywą wyobraźnią małej dziewczynki, a jej własne słowa przenikają się z fragmentami ról.

Kreacyjny portret, wybitnej aktorki, który przeprowadza widza do świata właściwie już nie istniejącego.
 Główną narracją filmu są monologi wewnętrzne bohaterki, które nawiązują do najwybitniejszej filmowej roli Krafftówny w filmie W.J. Hasa, „Jak być kochaną”. Dla Krafftówny wyobraźnia była ucieczką i sposobem na przetrwanie. Krafftówna, niczym tytułowa bohaterka z „Alicji w krainie czarów” zachowuje w filmie uśmiech dziecka, balansując jednocześnie na granicy smutku i nostalgii.

Organizatorem projektu jest Krakowska Fundacja Filmowa, przy wsparciu finansowym ze środków Miasta Krakowa.
Na seanse filmowe obowiązuje specjalna cena biletów: 10 zł. Bilety na pokaz „Krafftówna w krainie czarów” już wkrótce w sprzedaży!

 

Harmonogram seansów:
22-27 lipca – „Wieloryb z Lorino”, reż. Maciej Cuske
12-17 sierpnia – „Polański, Horowitz. Hometown”, reż. Anna Kokoszka-Romer i Mateusz Kudła
9-15 września – „Antybohater”, reż. Michał Kawecki
14-20 października – „Krafftówna w krainie czarów”, reż. Maciej Kowalewski i Piotr Konstantinow
18-24 listopada – „Nature is my Homeland”, reż. Marek Gajczak
16-21 grudnia – „@miriamfrompoland”, reż. Piotr Szczepański